Każdego dnia odkręcamy plastikowe butelki, a nakrętki z reguły lądują w koszu na śmieci. Ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Jedna nakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. W skupie tona nakrętek kosztuje 800 zł. Taka kwota wystarczy już, żeby na przykład ufundować stypendium dla jednego z naszych podopiecznych, czy wykonać remont w mieszkaniu chorego chłopca.

Co zbieramy?

1 kg plastikowych nakrętek to średnio 80 groszy. Są one odsprzedawane jako surowiec do firm recyklingowych, a tam przerabiane na granulat, z którego produkuje się na przykład plastikowe wiadra czy narzędzia.

Odbieramy także większe ilości makulatury, która zamiast wylądować z koszu na śmieci – wspomaga naszą akcję.

Kto może zaangażować się w zbiórkę?

W akcję zaangażować się mogą wszyscy – firmy, osoby prywatne, instytucje publiczne, szkoły oraz przedszkola. My możemy dostarczyć pojemnik na nakrętki (beczka o pojemności ok 50 litrów) oraz plakaty i naklejki do oznaczenia miejsc zbiórki. W uzgodnionych terminach odbieramy nakrętki, które są ważone i przekazywane do skupu.

Aby uzyskać więcej informacji i przyłączyć się do zbiórki zapraszamy do kontaktu: Alicja Kocińska,

tel. 606 202 885 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dla kogo zbieramy?

Akcja „Wkręć się i pomagaj” dedykowana jest naszym małym podopiecznym z Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Dutkiewicza, a także Funduszu Dzieci Osieroconych.

Dzieci, które potrzebują opieki hospicjum najczęściej chore już się rodzą: z dziecięcym porażeniem mózgowym lub z jedną z niezliczonej ilości chorób genetycznych. Od początku zdane na całkowitą opiekę ze strony najbliższych, w której staramy się pomóc wszelkimi dostępnymi środkami. Zazwyczaj są z nami dosyć długo i wymagają kompleksowej, kosztownej opieki.

Pomoc kierujemy także do dzieci, których bliscy odeszli po etapie ciężkiej choroby i opieki w hospicjach. Strata bliskiej osoby przekłada się często na zdecydowane obniżenie poziomu życia rodziny. Dlatego powołany przez nas Fundusz Dzieci Osieroconych, wraz z programem Tumbo Pomaga kieruje do nich zarówno wsparcie psychologiczne jak i socjalne.

Można nam pomóc, dołączając się do akcji zbierania nakrętek, a my uzbierane w ten sposób pieniądze przeznaczymy na wsparcie edukacyjne, zakup odzieży i podręczników oraz wyjazdy wakacyjne. Każda nakrętka to drobny wkład w wyrównanie szans osieroconych dzieci.

Dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli pomóc jeszcze większej liczbie dzieci. Plakat akcji można pobrać tutaj!

Regulamin akcji oraz konkursu.

Deklaracja uczestnictwa.

 

Fundacja Hospicyjna

Konto
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Zamów kartkę!

Konkurs

Przekaż darowiznę online

kwota:

Rocznik

Kwartalnik

 

Księgarnia

Wspierają nas

AR_logomale.jpg GOS-LOGO_male.jpg LPP.gif PMmale11.jpg baner_920_320-01.png energa.png fundacja-agory.png imm.png logo_ibo_95.jpg logo_navamale.jpg radio-gdansk.png satel.png uniwersal1.jpg